Back to Top

Zamansız ve Klasik

Merkez Telefon

  • Klasik Chesterfield Koltuklar İle Stilinizi Zamansız ve Güçlü Kılın.

  • Dekorasyona asalet katan model: Chesterfield Koltuklar

  • Vintage stilinin vazgeçilmez

    modelini size özel üretiyoruz.

  • İki yüz yıldır popülerlik ve bir tarzı yansıtan Cherterfield koltuklar.


Chesterfield Koltuk Nedir

Paylaşın

Chesterfield Koltuk Tarihi

Chesterfield 4. Kontu (1694-1773) Lord Phillip Stanhope, bir beyefendinin giysisini buruşturmadan oturmasına izin veren ve en üst düzeyde rahatça oturmasını sağlayacak bir koltuk tasarlanmasını istedi. Bu klasik koltuğun ortaya çıkışına neden olan fikir buydu.

Bu, karakteristik derin düğmeli döşeme, haddelenmiş kollar, eşit sırt ve kol yüksekliği ve tırnak başlığı ile Chester Koltuk efsanesinin ortaya çıkışının hikayesidir.

Yıllar boyunca, Chesterfield koltuk  , kraliyet sarayları, ünlü iş merkezleri, oteller, restoranlar, kulüpler ve lüks evlerde kullanıldı.

Chesterfield dünyanın her yerinde, her mimaride ve dekorasyon stilinde şıklık, klasik ve zarafetle eş anlamlıdır.

Pek çok kişiye ne ifade ettiğine bakılmaksızın, Chesterfield koltuk, konforun ve sofistikeliğin mükemmel bir tanımıdır.

Chesterfield koltuklar sadece bir mobilya parçası değil aynı zamanda tarihin de klasik ve zamansız bir parçası olarak görülebilir.

Oxford İngilizce Sözlük’e baktığımız zaman “chesterfield” kelimesinin 1800’lü yılların İngiltere’sinde, deri kanepeleri tanımlamak için kullanıldığına rastlarız.

Neden Chesterfield Koltuk?

Yıllar içerisinde Chesterfield kanepeler, kraliyet mekanlarında, ünlü ticaret ofislerinde, otellerde, restoranlarda ve lüks evlerin dekorasyonunda yerini aldı.

Lüksü ve stil sahibi olmayı simgeleyen bu kanepeler kısa zamanda, bir nevi “statü” göstergesi haline geldi.

Bugün de dünyada ve özellikle İngiltere’de sadece Chesterfield kanepe üreten pek çok mobilya markası ve atölyesi bulunmaktadır.

Bu koltukların çoğunun Orijinal örneklerinin hepsi deri ve kapitoneli olan bu kanepelerin en çok kahverenginde tercih edildiğini görmemiz mümkün.

Ancak modernizm ile beraber, hemen hemen tüm klasik tasarımlarda olduğu gibi Chesterfield kanepeler de çağdaş biçimleri yorumlarıyla karşımıza çıkıyor.

Deri haricinde pek çok farklı materyalden elde edilen günümüz Chesterfield’ları, aklınıza gelebilecek her türlü renkte de tasarlanıp kabul görüyorlar.

Asil, şık ve klasik… Modern İngiliz vintage uyarlamasıyla Chester Salon Takımı yaşam alanlarında kalite ve yüksek konforu ön planda tutanlar için vazgeçilmez.

Zengin dekoratif kırlent uygulaması, kayın ağaçtan ahşap baza ve ayaklarıyla Chester, şıklığı ve konforu bir araya getirir.

Chesterfield Koltuk hayalinizdeki koltuğu size özel ve zamansız bu koltuk takımlarını imal etmeye hazır atölyemize sizleri bekliyoruz bizi arayın.

chesterfield koltuk

Hemen Arayın
Harita